Szkło do kuchni Warszawa

31/08/2018
Na co dzień, mało która osoba zdaje sobie sprawę z tego, jak uniwersalnym materiałem jest szkło. Tymczasem, jeśli przyjrzymy się naszemu otoczeniu, szybko zauważymy, że surowiec ten towarzyszy nam właściwie na każdym kroku - nie tylko jako element konstrukcyjny czy przemysłowy, ale także stricte ozdobny.

Dekoracyjne wykorzystanie szkła w kuchni? Poznaj aktualne trendy!

Na co dzień, mało która osoba zdaje sobie sprawę z tego, jak uniwersalnym materiałem jest szkło. Tymczasem, jeśli przyjrzymy się naszemu otoczeniu, szybko zauważymy, że surowiec ten towarzyszy nam właściwie na każdym kroku - nie tylko jako element konstrukcyjny czy przemysłowy, ale także stricte ozdobny. Zobaczmy więc, jak prezentują się trendy w dekoracyjnym wykorzystaniu szkła w kuchni - jednym z najpopularniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu.


Szklane tafle najczęściej stosowane są jako elementy zdobiące kuchenne ściany, a w zależności od swojego gustu oraz wystroju pomieszczenia, mieszkańcy mogą zdecydować się na różne rodzaje tych dekoracji. Jedną z nich może być transparentna szklana tafla, spod której prześwituje oryginalna faktura ściany, np. surowa czerwona cegła. Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest także wybór szkła z grafiką. Nic dziwnego - opcja ta oferuje nam dużo swobody i pozwala na umieszczenie dowolnego nadruku pomiędzy taflami - możemy zdecydować się na reprodukcję ulubionego obrazu, stylową grafikę lub zdjęcie z własnej kolekcji, np. z ubiegłorocznych wakacji.


Matowe lub satynowe wykończenie nada kuchni bardziej stonowany efekt i ograniczy odbijanie się światła w pomieszczeniu. Z kolei, jeśli zależy nam na rozświetleniu kuchni, warto bedzie rozważyć zastowanie szkła lakierowanego, które oprócz właściwości iluminacyjnych występuje na rynku w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Możemy również wybrać niekonwencjonalne połączenie naturalnego i matowego szkła, dzięki czemu uzyskamy unikalny wzór. Kolejnym z bardziej nietuzinkowych rozwiązań jest także wykorzystanie szkła ozdobnego z nadrukiem sitodrukowym - daje ono niezwykle artystyczny efekt, który przykuje wzrok każdego gościa.


Niezależnie od opcji, na którą się zdecydujemy, trudno nie przyznać, że dekoracyjne wykorzystanie szkła w kuchni, oferuje nam niezmiernie dużo możliwości personalizacji własnej przestrzeni i może być rozwiązaniem, które nada jej wyjątkowego charakteru.


 

masz pytania?

 

skontaktuj się 
 
 
 

Krystal
A. Wawszczak, J. Kaczyńska

Rumiankowa 4
02-495 Warszawa
biuro@krystal.com.pl
22 817-51-84
22 667-78-50
22 867-16-57

Hartowania Szkła

Bodycha 67
hartownia@krystal.com.pl
22 723-78-98
22 723-51-73

 

REGON: 013208779
NIP: 5222379132
KRS: 0000113389